Az adventi koszorú elkészítésébe mi magunk is bátran belekezdhetünk, hogy egy saját tervezésű darabbal örvendeztessük meg magunkat és családunkat.
Az elkészítéséhez a karácsonyi hangulaton kívül az alábbiakra lesz szükség:
- Koszorúalap: ez lehet szalma, hungarocell vagy akár vessző is
- Ágak: általában zöld színű ágakat használunk, ez lehet fenyő vagy más örökzöld, babérmeggy, borostyán vagy bogyós ág is
- Rögzítő eszközök: drót, olló, haknidrót, ragasztópisztoly, gyertyatüske
- Dekorációs kellékek: gyertya, kerámiafigura, gömbök, szalag, ami csak a lehetőségeinkbe belefér, mi most egy lehetséges verziót mutatunk meg
Hogyan készül:
A zöld ágakat kisebb gallyakra szedjük, és így erősítjük hozzá az alaphoz. Szépen sorban jobbról és balról is dróttal odaerősítünk egy-egy csokrot, hogy egymást fedjék, és legyező alakot formáljanak. A legegyszerűbben ezt úgy érhetjük el, ha egy helyen elkezdjük a takarást, és folyamatosan rakjuk a csokrokat egy irányba haladva a koszorúalapon, miközben a dróttal folyamatosan átkötjük az alapot úgy, hogy a csokrok rögzüljenek.
Fontos, hogy a csokrok végeit a következő csokorral takarjuk el. Az így elkészített alap nem lesz tömör, sima, lapos felületű lesz a koszorúnk. A drótot ne vágjuk el, hanem vezessük egy darabként végig a kötözés során.Amikor elkészültünk, a hiányokat toldással javíthatjuk. Ha kis hézagok vagy lyukak keletkeznek, később bedughatunk oda kis ágakat vagy csokrokat, esetleg dekorációs kelléket.
Ha türelmesen és aprólékosan dolgoztunk, a kész adventi koszorúnk alapja ilyen szépen fog kinézni. Javaslom az alkotáshoz valamilyen karácsonyi muzsika hallgatását, hogy a lelkünk teljesen összhangban legyen a kezünkkel.
Innentől már nincs más dolgunk, mint szépen felöltöztetni az alapot. Először körbetekerjük a gyertyát szalaggal és lemérjük a szalagdarab hosszát. Ragasztóval egymáshoz illesztjük a végeket úgy, hogy közben a gyertya köré fonjuk őket. Beszúrjuk a gyertyatüskéket, és díszítjük a gyertyát egy arany fadísszel a szalagvégek érintkezésénél. Megformázzuk az alumíniumdrótot a fotón is látható kacskaringós formára. A gömbök végén lévő díszítő kapcsokat leválasztjuk, ez azért jó, mert így a rögzített gömbök szépen állnak majd.
A fenyőalapot díszítsük tovább tujaágakkal, mert a tuja világosabb színe kiemeli a dekorációt, és nagyon hangulatossá varázsolja a koszorút. A gyertyákat beszúrjuk az alapba. Folytatjuk az alap díszítését az alumíniumformával, kerámiafigurával, gömbökkel és a szalaggal. A kerámiafigura helyére egy fa körszeletet ragasztunk, erre helyezzük szintén ragasztással a kerámiát. A kilátszódó fát tujaággal takarjuk. Ráhelyezzük a koszorúra az ezüst csillagot, a fenyőfát és a gömböket. Végezetül 4 darab masnit kötünk, amit a gyertyák lábához szúrunk be.