Jump to content

Hat egyszerű koptatási technika - 2.rész

2016. 07. 09. 09:36

Néhány olyan dekorációs módszert mutatunk nektek, melyekkel különféle kopottas hatásokat érhettek el, ha bútorokat vagy dísztárgyakat szeretnétek régies hangulatúvá varázsolni. A hat technika között lesz olyan is, melyhez nem szükséges semmilyen dörzspapír. Lássuk sorra a különböző ötleteket, melyeknek alkalmazása nagyban függ attól, hogy milyen tárgyat szeretnénk koptatott stílusúvá varázsolni és ehhez hogyan koptatjuk a festéket.

4. Visszamosott koptatási technika: Van úgy, hogy nincs kedve az embernek dörzspapírral koptatni. Sok kosszal járhat és a porra érzékenyeknek sem jó megoldás. Ám mégis szeretnénk koptatni a dísztárgyainkat. A visszamosásos technikával minden poros munka elkerülhető ám a hatás ugyan az, mintha csiszoltunk volna. Egy alapszínnel fessük be a felületet, de lehet a tárgy alapszíne is. Használhatunk dekorfestéket de akrillal is elvégezhető. Az első réteget hagyjuk megszáradni majd a következő világosabb színt még frissen egy nedves szivaccsal törüljük vissza. A szivacs ne tocsogjon a víztől, éppen, hogy csak nedves legyen. Száradás után lakkozzuk vagy viaszoljuk a tárgyunkat

5. Színes metál viaszpaszta koptatása: Ha az adott tárgyunkat egy sötét tónusú akrilfestékkel befestjük, érdekes kopottságot kölcsönözhetünk neki színes metál viaszpasztákkal. Az akrillal festett felületet egyszerűen bekenjük színes metál viaszpasztával, majd amikor megszáradt egy dörzspapírral megcsiszolgatjuk az egészet. Érdekes kopottas és fémes hatást eredményez. Utókezelésként egy ronggyal kifényesíthetjük vagy időtállóvá tehetjük kemény lakkal lekenve.

6. Összetett technika repedezett és kopott hatáshoz: Akik nem elégednek meg az egyszerűbb megoldásokkal és a mixed media eljárás szerelmesei, azoknak ez az ötlet tetszeni fog. Ismét elő kell vennünk hozzá az akrilfestéket és a Vintage Effect Mediumot. Akrilfestékkel megfestjük az adott mintát a fa vagy bármilyen más felületre. Csak a mintát kezeljük a koptatószerrel és hagyjuk megszáradni. Erre az alapra egy eltérő színű akrilréteget viszünk. Használhatunk akril alapozót is. Száradás után megcsiszoljuk az egész felületet, így előtűnik a mintánk melyet a Vintage Effect Mediummal kezeltünk. A kezeletlen részek nem kopnak meg! A kopott mintánkat egy nekünk tetsző színű média tintával átfestjük, mely szinte azonnal meg is szárad. Elővesszük a mikro repesztő lakkot, melyet a csomagolásán feltüntetett módon használunk és kezeljük a kopott mintánkat vele. Végül bármilyen színű viaszpasztával kiemeljük a repedéseket.